Korzyści z codziennego spożywania soku pomarańczowego

opublikowano 03 Sie, 2019

03
Sie

Witaminy, które dają nam owoce, są niezbędne w naszym codziennym życiu. Wydawać by się mogło, że już uświadomiliśmy sobie, że włączenie owoców i warzyw do naszego codziennego menu zapewnia wiele korzyści dla naszego organizmu.

W szczególności pomarańcza jest silnym naturalnym przeciwutleniaczem o wysokiej zawartości witaminy C i niskim spożyciu kalorii, dlatego jej codzienne spożywanie jest bardzo interesujące z żywieniowego punktu widzenia.

Lepiej, jeśli jest świeżo wyciśnięty.


To naprawdę zdrowy nawyk, aby rozpocząć dzień od świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego. Pozwala nam to szybko i wygodnie spożywać owoce. Poza tym, jak wyjaśniliśmy w poprzednich postach, wyciśnięte owoce pomagają naszemu układowi trawiennemu nie przeciążać się i lepiej przyswajają składniki odżywcze, których potrzebuje nasz organizm.

Szklanka świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego zawiera 50% dziennej potrzebnej nam witaminy C. Witamina C przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego i chroni nasze komórki przed utlenianiem. Witamina C jest nadal obecna w soku, nawet jeśli wycisnąłeś go poprzedniej nocy.

Sok pomarańczowy zawiera szeroką gamę składników odżywczych i pomaga nam przyswajać korzystne składniki odżywcze innych owoców i warzyw.

Jedna szklanka soku na początek dnia dodaje energii i nawadnia, pomagając nam wykonywać czynności wykonywane w ciągu dnia z większą witalnością, jednocześnie zmniejszając zmęczenie.

Dobra opcja, jeśli chodzi o przekąski


Powszechnie wiadomo, że po południu musimy zmniejszyć spożycie kalorii, wybierając niskokaloryczne potrawy, takie jak owoce. Nie zawsze łatwo jest zabrać ze sobą kawałek owocu, więc naturalny sok pomarańczowy staje się doskonałą, pyszną i zdrową alternatywą.

Oprócz wyżej wymienionych korzyści, wypicie szklanki soku pomarańczowego w czasie przekąsek zapewnia nam niezbędne odżywianie i nawilżenie, aby zakończyć dzień z większą energią.

Technologia i innowacje sprawiają, że jest to coraz łatwiejsze

Teraz, dzięki naszej maszynie do soków, bardzo łatwo jest uzyskać sok w 100% naturalny i świeżo wyciśnięty. Coraz więcej supermarketów wprowadza nasze  maszyny do sekcji warzyw i owoców, które pozwalają użytkownikom na zakup pysznego soku pomarańczowego w wygodny i prosty sposób, a ponadto można zaobserwować jak sok przechodzi bezpośrednio z pomarańczy do butelki.

Chcesz wiedzieć więcej o funkcjonowaniu naszych wyciskarek? Skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy.