Dlaczego tak łatwo jest uzyskać idealny sok dzięki wyciskarkom Zummo ?

opublikowano 16 lip, 2020

16
lip
idealny sok

Jedną z wielu naszych mocnych stron i wartości różnicowej są innowacje w wyciskaniu, dlatego opatentowaliśmy system wyciskania pionowego EVS® , który sprawia, że nasze automatyczne wyciskarki Zummo wycisną dla Ciebie idealny sok  są dużo bardziej funkcjonalne oraz najbardziej wydajne i higieniczne.

Dzięki opatentowanemu systemowi wyciskania  Efficient Vertical System, w przeciwieństwie do innych wyciskarek, odległość między owocami a szklanką wynosi zaledwie kilka centymetrów. Na przykład w systemach rolkowych sok przechodzi przez całą maszynę, marnując surowiec i przemieszczając się przez obszary, które nie zawsze są czyste.

Jednak Efficient Vertical System jest wyjątkowy, ponieważ sprawia, że sok przepływa przez jak najmniejszą przestrzeń w procesie wyciskania, nigdy nie wchodząc w kontakt ze skórką przy jednoczesnym zachowaniu wyższego standardu higieny w całym procesie wyciskania soków.

Jak działa system pionowego cięcia cytrusów EVS ?

System ten, stworzony i opracowany przez Zummo, opiera się na odwzorowaniu ręcznego procesu  wyciskania i zapewnia, że otrzymany sok jest jak najbardziej naturalny i zachowuje idealny smak, jednocześnie zapewniając maksymalną wydajność i wyciskanych owoców.

  • Najbardziej naturalny i smaczny sok uzyskuje się dzięki temu, że oleje naturalnie występujące w skórce owocu nigdy nie wchodzą w kontakt z sokiem ani z elementami zestawu do wyciskania.
  • Maksymalna wydajność wynika z faktu, że EVS zapobiega zakleszczaniu się skórki i minimalizuje rozpryskiwanie i pozostałości miazgi na inne elementy składowe wyciskarki, co ma miejsce w innych urządzeniach dostępnych na rynku Horeca, co również ułatwia proces czyszczenia oraz odpowiedni wizerunek w odbiorze przez klienta.
  • Najwyższa rentowność jest wynikiem zastosowania naszych idealnie dostosowanych do kształtu oraz rozmiaru zestawów do wyciskania, które obejmują najszerszy zakres rozmiarów owoców dostępnych na rynku. Są kompatybilne z owocami w rozmiarze od 40 do 100 mm. To, wraz z technologią EVS, maksymalizuje wydajność wyciskania niezależnie od owocu lub cytrusa i jego wielkości.

W Zummo dokładamy wszelkich starań, aby oferować wyciskarki, z których uzyskuje się najlepszy sok w najłatwiejszy i najbardziej opłacalny sposób. Z tego powodu wraz z wprowadzeniem serii Nature wszystkie wersje wyciskarek Zummo są jeszcze bardziej wydajne, ponieważ wszystkie wyciskarki Zummo Nature posiadają zainstalowany  system EVS Advanced.

Podczas gdy zestawy do wyciskania wcześniejsze dla tego systemu usuwały skórki z wyciskanych owoców za pomocą elastycznych taśm, dzięki EVS Advanced  i jego konstrukcji z rowkowanymi kulkami i żebrowanym ostrzem uzyskuje się lepsze wyniki, zarówno pod względem jakości soku, jak i opłacalności owoców. oraz oszczędność czasu w konserwacji i czyszczeniu automatycznych wyciskarek Zummo.

Korzyści płynące ze stosowania systemu EVS Advanced podczas wyciskania soków z cytrusów ?

  • Zwiększona trwałość: ponieważ nowe udoskonalone systemy    nie posiadają gumek, unika się ich zrywania, co może również wpływać na optymalne działanie samego ostrza.
  • Większa funkcjonalność: mniej czynności konserwacyjnych, takich jak wymiana uszkodzonych lub zużytych gumek. A czyszczenie zestawu wyciskania jest również znacznie łatwiejsze.
  • Większa rentowność: nowy zestaw oznacza większą wydajność wyciskania, ponieważ dzięki nowej konstrukcji pozwala uzyskać aż  do 10% więcej soku.

Proces, po którym następuje pionowy system ściskania, wygląda następująco:

  1. Owoce spadają z kosza do łapy odbierającej ustawionej w pozycji pionowej.
  2. Łapy obracają się o 90° wokół własnej osi, a owoce przekrajane są w pozycji pionowej.
  3. Każda łapa odbiera połowę owocu i obraca się o 180º.
  4. Pokrojony owoc jest dociskany z siłą 250 kg  w pozycji  pionowej  do dolnych kuli , a uzyskany sok trafia bezpośrednio do podłożonego naczynia.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat działania naszego ekskluzywnego systemu wyciskania EVS aby  zrozumieć, dlaczego znacznie ułatwia on  wyciskanie i codzienną konserwację wyciskarek automatycznych Zummo, zapraszamy do zakładki na naszej stronie ZUMMO SYSTEM WYCISKANIA EVS