Świeży sok pomarańczowy. Alternatywa dla jedzenia owoców przez dzieci

opublikowano 16 lip, 2020

16
lip
wyciskarki do sklepów

Wyciskarki do sklepów – sok pomarańczowy dostępny na życzenie !

Odżywianie dzieci jest jednym z najbardziej niepokojących problemów dla rodziców. Dietetycy i pediatrzy starają się podnosić świadomość na temat znaczenia zdrowej diety, która obejmuje owoce i warzywa, szczególnie w fazie wzrostu dzieci.

Niewątpliwym jest, że owoc, mimo, że jest słodki i apetyczny oraz że dostarcza nam wielu witamin i składników mineralnych, nie jest przez dzieci lubiany i preferują one inne, niekoniecznie zdrowe jedzenie. Tutaj pojawia się kreatywność rodziców i wychowawców, aby zapewnić spożywanie przez dzieci owoców i warzyw regularnie, bez wysiłku, a jednocześnie z radością smaku. Oto kilka wskazówek.

1. Warto, aby świeże owoce były w zasięgu wzroku. 

Dzieci są z natury ciekawe i lubią odkrywać nowe rzeczy. Możliwość wąchania, dotykania i smakowania różnych rodzajów owoców od najmłodszych lat w naturalny sposób wprowadzi zdrowe nawyki żywieniowe. Dlatego posiadanie dobrej i świeżej odmiany kawałków owoców w misce owocowej może być dodatkową motywacją, aby zachęcić dzieci do jedzenia owoców.

Pomarańcza to jeden z pierwszych owoców dodawanych do żywności dla dzieci. Jest bardzo zdrowy i pełen witaminy c, potasu, błonnika i beta-karotenu. Eksperci żywieniowi zapewniają, że spożywając pomarańczę, przyczyniamy się do dobrego funkcjonowania wzroku, kości, skóry i układu odpornościowego dzieci.

2. Lubiany smak świeżego soku pomarańczowego.

Czasami rodzice mają trudności z nakłonieniem dzieci do zjedzenia świeżych owoców. Jeśli alternatywnie dostarczą im świeżo wyciśnięty, w 100% naturalny sok pomarańczowy, zaoferują im możliwość skorzystania z tej samej ilości witamin i minerałów.

Świeży naturalny sok jest najbardziej apetyczny i jeśli jest to sok ze słodkiej odmiany pomarańczy, dzieci nie będą w stanie się mu oprzeć. Nawet o tym nie wiedząc, dzieci dostarczą organizmowi witaminy A i C, kwasu foliowego, karotenów, a także przeciwutleniaczy. Wreszcie, te składniki, które są obecne w postaci soli, pozwalają naturalnie zatrzymać wodę zawartą w soku przez organizm i być skutecznym źródłem nawodnienia.

3. Sok jako idealna przekąska między posiłkami

Świeży sok pomarańczowy jest idealną alternatywą dla dzieci, którym chcemy wprowadzić nawyk jedzenia owoców. Ponadto jest to dodatkowe i dobre rozwiązanie, aby zaspokoić apetyt między posiłkami, ale też bez ryzyka unikania potraw w czasie ich podawania przez rodziców.

Aby w pełni wykorzystać zalety pomarańczy z soku, najlepiej przyjmujemy ją z miąższem. W ten sposób pozwolimy wysokiemu poziomowi błonnika działać na korzyść jelita.

4. Świeżo wyciśnięty sok, łatwy do zabrania ze sobą

Teraz dzięki naszym profesjonalnym wyciskarkom bardzo łatwo jest uzyskać sok w 100% świeżo wyciśnięty. Nie ma znaczenia, czy jesteś z dala od domu, czy nie byłeś w stanie przygotować zdrowej przekąski, teraz łatwo jest zaoferować dzieciom zdrową alternatywę. Niezależnie od tego, czy jesteś w kawiarni, czy wchodzisz do najbliższego supermarketu, można kupić świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy.

Dzięki Zummo istnieje coraz więcej miejsc, gdzie znajdują się wyciskarki automatyczne, które pozwalają nam w danej chwili wycisnąć naturalny świeży sok ułatwiając nam do niego dostęp. Wyciskarki do sklepów charakteryzują się przede wszystkim wysoką autonomią ze względu na konieczność pozyskiwania dużej ilości soku w krótkim czasie oraz możliwością samoobsługowego modelu sprzedaży.

Skontaktuj się z nami, jeśli zastanawiasz się nad zainstalowaniem jednej z naszych wyciskarek w swoim punkcie handlowym lub gastronomicznym. Wyciskarki do sklepów samoobsługowych oraz punktów gastronomicznych. Jesteśmy największym światowym dostawcą urządzeń do marketów i hipermarketów.